18 Kasım 2016 Cuma 12:15
CHP Genel başkan yardımcısı Bingöl Trabzon’da
TRABZONHABERCİSİ HABER MERKEZİ - Trabzon’da olmaktan son derece mutlu olduğunun ifade eden, Bingöl gündeme yönelik açıklamalarda bulundu.
 
Trabzon’a ve Trabzonspor’a dair önemli açıklamalarda bulunan Bingöl Trabzon’un stratejik konumana değinerek şunları ifade etti: “Trabzon'da olmaktan son derece mutluyum. Trabzon çok önemli bir kentimiz. Stratejik olarak ülkemize geçmiş olduğu yıllarda kattığı değerler açısından çok önemli bir çok özelliği sahip. Trabzon için çok önemli bir değer olan Trabzonspor konusuna da burada  değinmek istiyorum.
 
Trabzonspor adeta spor tarihimizde devrim yapmıştır. 3 büyüklerin korkulu rüyası olmuş ve bir Anadolu takımının da büyük başarılara imza atacağını göstermiştir. Diğer Anadolu takımlarına ve şehirlerine örnek olmuştur. Şehir takımlarını genellikle  o şehrin insanları destekler ama Trabzonspor bu algının önüne geçmiştir. Trabzonlu olmayan binlerce insana Trabzonspor taraftarı olmasını sağlamıştır. Ben bir başka takımı tutuyorum ama Trabzonspor'a da ayrı bir sempatim var. Karadeniz'in hırçın dalgalarına spor salonuna yansıtarak adeta simgeleşmiş ve Karadeniz fıkrası olmuştur. Umut ediyorum ki; Zaman zaman futbol takımlarının yaşamış olduğu olumsuzluklarına geçim sürecindeki atlatacaktır.
Ligde lider ve yeniden Karadeniz fırtınası olacaktır.
 
SİİRT’TEKİ MADEN FACİASI
Siirt’te meydana gelen maden faciasına değinen Bingöl, bu konuda da şunları söyledi:
"Maalesef Türkiye’de iş kazaları çok yaygın bir şekilde yaşanıyor. Önemli tedbirlerin alınmaması nedeniyle iş kazaları adeta iş katliamlarına dönüşüyor. Bir çok emekçi kardeşimizin yerin yüzlerce metre aşağısında hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan facialarla karşı karşıya kalıyoruz. Soma’da, Ermenek’te, dün de maalesef Siirt’te böyle bir facia yaşandı. İnşallah yeni can kayıpları olmadan göçükte kalan vatandaşlarımız sağ salim kurtulurlar. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ailelerine sabır diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun." ifadelerini kullandı.
Son Güncelleme: 18.11.2016 16:30

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol