14 Ekim 2016 Cuma 11:30
Ersun Yanal: "Ben bu takıma kefilim"
Trabzonspor'da üst üste gelen kötü sonuçlar takımı sportif olarak ilk 6 maçta alt sıralara hapsederken, teknik direktör Ersun Yanal'ın bu tabloya rağmen milli arada ekibine diğer devlerden fazla izin vermesi de tartışmanın boyutunu saha dışına taşımıştı.

Tüm bu süreci değerlendiren ve hocasına sahip çıkan Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta'nın, "Sonuna kadar Ersun Yanal'ın arkasındayız. Kendisini ne tartışırım ne de tartıştırırım" mesajlarıyla çok mutlu olan Ersun Yanal da, kendi ekibine güven aşıladı.

Yakın çevresine ilk 6 haftayı, milli takım arasını ve bundan sonrasını değerlendiren Trabzonspor'un deneyimli çalıştırıcısı Ersun Yanal da özetle şu ifadeleri kullandığı öğrenildi:

'Kent ne ister biliyorum' 

"Bu takımın, oyuncuların kalitesinin karşılığı kesinlikle ilk 6 maçta 6 puan değil. Ancak psikolojik olarak, başarma baskısından kaynaklanan sorunlar saha sonuçlarına da yansımış durumda. Elbette devre arasında bazı değişimler, katılımlar olabilir ama biz ondan önce de bu takımı farklı noktalara mutlaka taşıyacağız. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.

Başkanımızın verdiği mesajlar ve bizimle olan iletişimi hem çok mutlu ediyor hem de sorumluluğumuzu katlıyor...

Her şeyi paylaşmıyoruz belki ama unutulmasın ki, bu takımla en çok vakit getiren, sıkıntılarını bilen, çözüm üretmeye çalışan benim. Arkadaşlarımla beraber Trabzonspor taraftarının, kentin ne istediğini çok iyi biliyorum. Buraya 3. gelişim, artık bir yabancılık durumu söz konusu değil. Yani elbette eleştiriler olacak ama biraz içeriğini de doldurmak lazım. Trabzonspor kendi kimliğini bulduğunda, taşlar yerine oturduğunda o zaman ne rakip ayrımı ne de iç saha-deplasman ayrımı olacak. Bu hafta ile beraber yepyeni bir sayfa açacağımıza inanıyorum."

 
Son Güncelleme: 14.10.2016 13:48

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol