13 Eylül 2017 Çarşamba 11:41
Ersun Yanal'dan Yusuf Yazıcı açıklaması

Trabzon Habercisi Spor Merkezi - Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal basın mensuplarıyla bir sohbet gerçekleştirdi.

Ersun Yanal Trabzonspor'un Başakșehir maçı hazırlıklarına salon çalışması ile devam ederken, teknik direktör Ersun Yanal basın mensuplarıyla bir sohbet gerçekleştirdi.

Yanal sohbette Trabzonspor’un sakatll oyuncularından İspanya futboluna kadar her konuya değindi.

Türk milli takıminda değerlerimize sahip çıkılilmadı. Milli takıma verdiği desteği herkes biliyor. Bir Selçuk kolay yetişmiyor. Galatasaray'ı tercih ettigi zamanı. biliyoruz. Kolay harcanacak bir futbolcu değil. Fakat bizim ülkemizde kolay harcanabiliyor. Durica yarın başlıyor. Castillo'nun bir haftası var. Burak Yılmaz yakın zamanda başlayacak. Milli takımda neden oynadı o zaman diyorlar. O tartışılacak bir şey değil. O milli duygular onların bizim milli duygularımız tartışılamaz. Milli takım için bir Burak Yılmaz feda edilebilir. Takıma tespit edilen altarnetifler fakat bizim önceliğimiz kendi içimizden çıkarmak, kendi alt yapımıza çıkarmak. Biz buna yönelmek istiyoruz. Ülkemizde spora gereken önem çok fazla verilmiyor. Hangi alanda olursa olsun verilmiyor. Bakın örnek vermek gerekirken aletlerimiz şampiyon oluyor fakat çoğu devşirmek. Bizim ülkemizin vatandaşları değil sonradan olmuşlar. Dünyada bunun örneği çok fazla var deniliyor fakat bakın Mesut Yılmaz aslen Türk fakat alman vatandaşı ve Alman Milli takım formasını giyiyor. Çünkü Almanya'da doğmuş Almanya yetiştirmiş Mesut'u. Fakat bizim ülkemizde böyle olmuyor ki Spora verilen önemin arttırılması lazım. Önem artarsa bakın bizim ülkemizde ne cevherler çıkıyor. Kaynak olarak çok zenginiz bakın 15 milyon genç kaynağınız var. Bu gençlere gerekilen önem verilirse devşirme vatandaşlarda olmaz.

YUSUF YAZICI ÜLKE İÇİN ÖNEMLİ BİR YETENEK

"30 hafta daha maç oynayacağız. Bu önemli bir süreç . Yusuf’un nereden nereye geldiğini görüyoruz. Beden ve kafa olarak da değişiyor. Zaman zaman görev yapamayacak. Her gün değişen bir takımız. Sakatlıklar oluyor yeni gelenler oluyor ama Yusuf ülke futbolu için önemli bir yetenek ve bence Yusuf’u korumak ve kollamak ve gelişimine destek olmamız gerekiyor. Ben elimden geleni yapacağım. Belki de kariyerinin ilerleyen dönemlerinde hiç beklemediğiniz şekilde defansif de oynayabilir. Bunlar değişebilir. Bir maçın ritmi yakalanmamış olabilir. Futbol bu olur. “ açıklamasını yaptı.

TrabzonHabercisi

Son Güncelleme: 13.09.2017 12:05

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434