10 Temmuz 2017 Pazartesi 16:40
Hekimoğlu’ndan, Başkan Usta’ya: “Allah sonunu hayır etsin…”

Haber: Faruk ATA

Celil Hekimoğlu, Başkan Muharrem Usta’nın şampiyonluk uğruna gemileri yaktığını belirterek, “Şampiyonlukta bile Trabzonspor’un alacağı para 15 – 20 milyon Euro’dur. Toplamda 100 milyon TL etmez. Millet bir hayal kuruyor. ‘Takım şampiyon olur borçlar kapanır’ diye. Böyle bir şey yok.” dedi.

“TRANSFERLER DOĞRU, ALACAK İMKAN YOK…”
Celil Hekimoğlu, Başkan Muharrem Usta’nın transferleri camianın desteğini alarak yapmak istediğine değinerek, “Çok ciddi borçlanacak bu dönemde. Şu an Trabzonspor’un hedefinde olan transferler büyük transferler. Bence de doğru transferler. İsim olarak doğru isimler. Trabzonspor’un bunları almak için ekonomisi var mı? Kesinlikle yok. İsimler doğru, fakat bence Trabzonspor’un bu isimleri alacak imkanı yok."

“ÇALIŞANLARA MAAŞ ÖDEYEMEZSEM UTANCIMDAN İŞYERİNDEN İÇERİ GİREMEM”
“Trabzonspor’da çalışanların Mayıs-Haziran ayı maaşları ödenmemiş. 2 ay boyunca ben işçime maaş veremez isem işyerimden içeri giremem. Bunu yapamamışken bir de buraya yatırım yapsam daha çok utanırım. Trabzonspor 2 aydır çalışanına maaş verememiş, stadını kiralayamıyor. Şimdi de gidiyor sadece Kucka transferi için 65 milyon borcun altına giriyor.. Diğer 4 transferlerle birlikte bunların 3 yıllık maliyeti 200 milyon TL. Tamam, sporcular çok iyi, doğru tespit en azından ilk dönemde yapılan yanlışlar gibi değil daha doğru. “

“İNŞALLAH BAŞARILI OLURLAR. DUACIYIZ…”
“Keşke başta böyle başlasaydı. Ama olmayan parayla bu transfer yapıyorsan bunların parasını veremezsin. Daha önce İbrahim Hacıosmanoğlu Milan’dan Costant’ı, Sevilla’dan Stephane Mbia'yı aldı. Bunların aynı kalitesinde oyunculardı. Ama paralarını veremediğin için oynatamadın. Adamlar gittiler. Bedava yolladın hepsini. Şimdi burada da aynısı olacak. Ödeme imkânın yok. O yüzden diyeceğim hiçbir şey yok. İzliyoruz sadece biz olayları. İnşallah başarılı olurlar. Duacıyız.”

“ŞAMPİYON OLSAK BİLE ALACAĞIMIZ PARA 15-20 MİLYON EURO’DUR”
“Şampiyonlukta bile Trabzonspor’un alacağı para 15 – 20 milyon Euro’dur. Toplamda 100 milyon TL etmez. Bunlar bu paraları karşılamaz. Millet bir hayal kuruyor takım şampiyon olur borçlar kapanır diye. Böyle bir şey yok. Diyelim ki, şampiyon olduk ve Şampiyonlar Ligine katılıp o parayı aldık. Federasyondan paralarımızı aldık. Ama borcumuz daha da çok arttı. Bu bir hayal. Şampiyonluğa tüm camia gibi bizim de ihtiyacımız var ama ekonomik iflasla birlikte olursa güzel olmaz tabi ki.”

“ALLAH SONUNU HAYIR ETSİN…”
“Zaten UEFA toplam 65 milyon sportif takımına bütçe diyor. 25 oyuncun, 65 milyon bütçen var diyor sana. Şimdi sen sadece bir oyuncuya para verdin 65 milyon. Yenilerini alacaksın. Eski takımın var elinde. Oluyor 200 milyon gibi bir bütçe. Bu nasıl olacak. Burada anladığım kadarıyla hesap kitap bırakıldı. Sadece bir hedefe doğru gidiş var ama bir taraftan Trabzonspor’u n gelecek hedefleri olması lazım. Şampiyonluk uğruna gemileri yaktı başkan. Allah sonun hayır etsin.”

Son Güncelleme: 10.07.2017 17:18

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol