13 Kasım 2017 Pazartesi 18:24
İstifa eden yöneticiden flaş Sosa açıklaması!

Trabzonspor'un eski yöneticilerinden Önder Bülbüloğlu, Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtladı! İşte o açıklamalar:

"Yönetimsel anlamda çok uyuşamadık, sadece bana değil birçok arkadaş başkanla uyuşamadı. Yanlış kurulan bir yönetim kurulu oldu bu sebeple istifalar oldu. Yönetime girerken de anlaşamadığımız konular vardı bunu başkan biliyordu. UEFA'ya verdiğimiz mali disiplin ve başka konularda eleştirilerim vardı. Yönetim kurulu toplantılarında bunları dillendiriyordum ama başkan insiiyatif kullandı ve kendi istediklerini yaptı. Gelinen nokta da şu an ortada."

HEP BİRLEŞTİRİCİ ROL OYNADIM 

"Ben yönetim kurulunda hep çatışmaların ortadan kalkması için birleştirici rol oynadım, zaten birçok arkadaşımdan büyüğüm ve tecrübeliydim. Katıldığım toplantılarda gerekli gördüğüm uyarıları yaptım fakat beni dinlemeyip çok büyük rakamlarla transferler yaptılar beni dinlemediler. Başkan Muharrem Usta, sportif başarı elde ederek maddi sorunlarını çözeceğini düşünüyordu,  ben ise bunun kumar olduğunu söyledim nitekim gelinen durum ortada. Sosa transferine itiraz etmiştim ama sadece o değil 3 futbolcu için daha bu uyarıları yapmıştım. Sosa, İstanbul'da yapamamış bir oyuncuydu ve biz onu tuttuk Trabzon'a getirdik."

SOSA'YA VERİLEN PARA ÇOK YÜKSEK

"Sosa'ya verilen rakamlarla bizim transfer yapma lüksümüz yok, bizim gelirimiz belli. Gelinen durum benim de hoşuma gitmiyor, yönetim zaafı var sadece 9 kişi yönetimde kaldı. Bu istifalar sorgulanmalı demek ki yanlış bir yönetim var herkes bunu sorgulamalı. Muharrem Usta'nın futbol yöneticiliği konusunda tecrübesi sorgulanabilir, gerçi yönetiminde işi bilen isimler vardı ama o daha çok menajerlerin yönlendirmesinde hareket etti."

RIZA ÇALIMBAY'IN TAKIMI KIPIRDATACAĞINA İNANIYORUM

"Rıza Çalımbay, tercihini doğru buluyorum, düzgün bir hocadır kendisi. Ama Ersun Yanal'la gitmeyeceği çok önceden kendini belli etmişti, bir B planı daha önceden oluşturulmalıydı. Rıza Çalımbay'ın takımı kıpırdatacağına inanıyorum. 1 milyar Türk Lirası civarı bir borcumuz var, biz UEFA ile yaptığımız anlaşmaya uyabilseydik kulübün geleceğini kurtarabilirdik ama biz buna uymadık ve artık çok geç. Trabzon çok büyük bir camia bir çözüm bulabilir bizler de cebimizden paralar koyduk fakat bu sonuçta borçtu. UEFA'ya yeni bir savunma yapılır, yeni taahhütler verilir ve belki yeni bir yola girilir ama şu an görüntü parlak değil."

Son Güncelleme: 13.11.2017 18:42

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol