19 Ekim 2016 Çarşamba 19:15
Karabükspor Başkanı'ndan ilginç açıklama
Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Hikmet Ferudun Tankut, geçtiğimiz sezon TFF 1. Lig’teki ikincilik kupasının 5 ay aradan sonra dün ellerine geçmesinden dolayı "Maalesef bizi yönetenler bir kupayı verme işini dahi beceremedi" diyerek federasyonu sert dille eleştirdi.
 
Kardemir Karabükspor Başkanı Tankut ve Teknik Direktör Igor Tudor, Karabük Üniversitesi Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda düzenlenen ‘Karabük ve Futbol’ konulu panele katıldı.
 
"Bizi yönetenler bir kupayı verme işini dahi beceremedi"
 
Moderatörlüğü KBÜ BESYO Müdürü  Doç. Dr. Günay Özbay’ın yaptığı panele 2015-2016 sezonu TFF 1. Lig ikincilik kupası ile katılan Başkan Tankut, kupanın dün ellerine geçtiğini ve ilk kez burada sergilediklerini anlatarak, "Bizim geçen sene son maçımız Göztepe ile idi. Alanya da Giresunspor’la oynuyordu. Bu maçlardan bir hafta önce lider Adanaspor kupasını TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in elinden almıştı. 3 tane kupa var, 3 takım Süper Lig’e çıkıyor. Birini verdiler, ellerinde kalan iki kupanın birini Giresun’a diğerini ise İzmir’e göndermeleri gerekiyordu. Orada hangi takım çıkarsa ona kupayı vermeleri lazımdı. Maç günü TFF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez’i arayıp kupayı gönderip göndermediklerini sorduğumda bana hangi takımın çıkacağını bilmediklerinden gönderemediklerini söylemişti. Ben de birini verdiniz, elinizde kalan iki kupanın birini Giresun’a diğerini İzmir’e gönderseniz hangisi şampiyon olursa ona verirdiniz dedim. Benim emeği geçen futbolcuların teknik heyetin ve 90 dakika destek veren taraftarımızla o kupayı o gün elimizle havaya kaldırmamız gerekirdi. Maalesef bizi yönetenler bir kupayı verme işini dahi beceremediğinden dolayı kupa dün elimize geçti" dedi.

'BANA RÜŞVET TEKLİF EDİYOR'

Trabzonspor maçında misafir seyirciye ayırdıkları yüzde 5 kontenjan karşılığının 667 koltuk olduğunu, cezaları nedeniyle kendi seyircileri de olmadığını hatırlatan Tankut, şöyle devam etti:
"Yanıma gelen kulüp müdürümüz, "Passolig sürekli bilet satıyor. Biz müdahale ettik ve 1000'de durdu" dedi. Trabzonspor Başkanı Muharrem Bey beni arayıp, "Bunu çöz" diyor. Neyini çözeceğim? Yönetmeliğe göre 667'den 1 kişi fazla alırsam 100 bin lira ceza kesiliyor. "100 bin lira ceza kesilecek, peki ben bunu nasıl önleyeceğim?" dediğimde "Biz federasyonla görüşelim bu seferlik kesmesinler" diyor. Bu seferlik olur mu, böyle saçmalık olur mu? Kaç kişi ayrıldıysa o kadar kişi gelir. O gün çok ciddi gerginlik yaşadık. Passolig Genel Müdürü'nün bana açtığı telefon çok enterasan; "Başkanım bunu bu seferlik kabul edin. Sezon sonuna kadar sizden alacağımız paraları almayalım" diyor. Bana rüşvet teklif ediyor. Yönetim sıkıntılarımız maalesef her yerde var."
Son Güncelleme: 20.10.2016 09:13

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434