29 Ekim 2016 Cumartesi 15:16
Muharrem Usta'dan önemli açıklamalar
Trabzonspor hepimiz için çok değerli. Ben 5 yıldır tüm divan toplantılarına eksiksiz katıldım. Şöyle bir eksikliğimiz var. Seçilen yönetimler özerk bir cumhuriyet gibi kendilerine havaalanında ayrı bir cumhuriyet inşa ediyorlar. Mazisi çok değerli olan bu şehirde ayrı ayrı yapılanmalar var. Gönül ister ki bir sonraki divanı Trabzonspor tesislerinin içinde yapalım.  

Bugünün önemli konularından biri tüzük konusu… Mevcut bir tüzük vardı inceleyelim, yürüyelim demiştim. Onun üzerinden çalışmalar yapıldı, gündemimiz bu. Artık bu tüzük yoluna bir girsin. 3 kişi tarafından 2500 kişinin parası yatırılıyor. Bu çok üzücü. Allah’ın kulu birisinin adına yatırsın, bu yönetimden istifa edip gitsin. Trabzonspor’u geleceğe taşıyacak en iyi tüzüğün bir an önce yürürlüğe girmesi gerek.
Trabzonspor bir süreçten geçiyor. Acaba süreçlerin neresinde yanlış yapıldı? 2010-2011 şampiyon olduğumuz sene o kadar para almışken bu kadar borç nereden çıktı? 5 senede 600 milyon borç nereden geldi? Biz de emanetçiyiz. Her gelen vicdanıyla baş başadır.  Buraya gelen kimseyi kimse zorla getirmedi. Hiçbir hesap-kitabı olmayan bir yönetim olduğumuzu belirtmek istiyorum.  Burada bana eleştiriler olabilir, çok normal bu.
Trabzonspor oyuncu satmadan oyuncu alamıyordu. Şöyle bir hatırlayalım geçtiğimiz yolları. Trabzonspor özgüvenini kaybetmiş durumda. Galatasaray’da bu özgüven daha da bozulursa ne yapacağız diye düşünüyorduk.  Taraftar organizasyonlarıyla bile özellikle ilgilendik. Camiamızın önemli isimlerini davet ettik. Hepinize ihtiyacımız vardı. Ama kimse gelmek istemedi. Bu ıstırap yeter. Galatasaray maçında biz inanarak gittik. Bizim esas zor maçımız Rize. Divan sizsiniz, yönetim sizsiniz. Hadi Trabzon’da seferberlik ilan edelim. Bize düşen ne iyi zamanda çok etkilenmek ne de kötü zamanda.

Yönetim birlik beraberlik içinde olmadan, camiadan destek gelmeden, taraftarlar da yanımızda olduğunda Trabzonspor daha da ileriye gidecek.
Ben Trabzonspor’un borcuyla ilgili öyle bir cümle kurmadım. Olağan genel kurulda bunu açıklayacağız. Seçim falan yapmayacağız yangın yerindeyiz yapmayın.
Stadın bir an önce açılması adına gayret gösterilmektedir. Stada bir taş koyan kişiye kadar şükran sunulmaktadır. Görünen o ki 18 Aralık’ta resmi açılış yapılacak. Ama daha erken maç oynanmaya başlanacak.


 
Son Güncelleme: 29.10.2016 15:35

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol