10 Kasım 2016 Perşembe 12:43
O günleri rüyamda bile görmek istemiyorum!
Bordo-Mavililerin geçiş dönemini büyük sıkıntılar ile geçtiğini söyleyen Usta, “Sene başındaki hem mali hem de sportif durumumuzu bir daha rüyamda bile görmek istemiyorum. Düşünürken bile yoruluyorum” dedi.
Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, gazeteci Mehmet Karagöz’e TFF, MHK, hakemler ve kulübün durumu ile ilgili olarak özel açıklamalarda bulundu. Bordo-Mavili kulübün geçiş dönemini atlattığını ifade eden Usta, “Bu süreci sıkıntılı bir şekilde atlattık. Bir daha o günleri rüyamda bile görmek istemiyorum. Bazen ‘Nasıl oldu, neler yaşadık’ diye kendi kendime sorgularken bile yorumluyorum ve içim sıkılıyor” dedi.

KADRO İSTİKRARI OLDU
Trabzonspor’un sezon başında yenilendiğini söyleyen Usta, “Yeni kurulan ve içinde gençlerin fazla olduğu bir takım Trabzonspor. Önemli olan takım olmak. Gittikçe ışık veren bir takımımız var ve gelecek haftalarda daha iyi olacağını düşünüyorum. Son haftalara baktığımızda kadroyu sayar hale geldik. Bir istikrar oldu. Bu bir şekillenme olduğunu gösteriyor. Artık hangi bölgelerde eksiklerimiz var onları değerlendiriyoruz” ifadelerini kullandı.

İSTİKRAR ARTACAK
Sezon başından beri inişli çıkışlı bir grafik sergilediklerini de söyleyen Usta, “Gittikçe inişli çıkışlı dönemimiz azalacak. Bence o sürece doğru ilerliyoruz. Bu sezon en hedeflediğimiz sıralamanın en iyi yerinde olmak istiyoruz. Ama önemli olan gelecek seneye üst sıralara yarışan bir takım taşımak istiyoruz. Her şeyden önce artık bizim, sizin ve tüm camianın ‘sağlıklı bir kadro oluşturuldu, elimizdeki ürün iyi bir ürün, iyi bir kadromuz ve iyi bir takımımız var’ artık bu sene bunu demesi lazım. Bu sene bunu becermemiz lazım” dedi.
“Trabzonspor her geçen zaman daha iyi olacak. Bunun sözünü veriyorum” dedi

ORTAK KARAR ALACAĞIZ
Trabzonspor’un Beşiktaş maçında yaşadığı hakem olayını da değerlendiren Usta, “TFF Başkanı ve MHK başkanı ile görüştüm. Ama ortadaki sorunu bir hakem üzerinden çözmek mümkün değil. Bu bir sistem sorunu ve sistemi çözmemiz lazım. Uzun olmayan bir zamanda TFF, MHK ve kulüp başkanları bir araya gelip yeni kararlar almak istiyoruz. Yakında önemli kararları birlikte alıyor olacağız” dedi.

AKYAZI BİTİYOR
Akyazı Stadı’nda sona gelindiğini ifade eden Usta, “En uygun zamanda maçımızı orada oynayacağız. Artık şugün bu gün demekten ziyade en sağlıklı zamanda oraya geçeceğiz” dedi.

TRANSFER KONUSU
Devre arasında eksik olan bölgelerle ilgili iş planı yaptıklarını ve çalışmalarını sürdürdüklerini de söyleyen Usta, “İlla transfer diye bir derdimiz yok. Elimizdeki oyunculara bakıp, nerelerde eksiklerimiz var diye ona göre bir iş planı yaptık. Trabzonspor yapılanıyor. Doğru hamleleri doğru zamanda yapması lazım. Bizde onları planlayıp onları konuşuyoruz. Zaman içerisinde bunlar nasıl şekillenecek hep birlikte göreceğiz” dedi.
İLKHABER GAZETESİ
 
Son Güncelleme: 10.11.2016 13:28

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292