14 Temmuz 2017 Cuma 09:54
Perreira ve Mas soruları cevapladı!

Joao Perreira ve Mas Budapeşte'de takımın kamp yaptığı otelde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Emmanuel Mas: Lig yeniden başlıyor en başta kendimize güvenle başlamalıyız bütün takımların hedefi var. Ligi en üst seviyede biterek belki şampiyon olarak belki şampiyonluğa yakın bitirerek ligi sonuçlandırmalıyız.

MAS VE PERREİRA ARASINDA Kİ DOSTLUK
Joao Perreira:
Belki de bu ilişkinin başlama sebebi aynı zamanda takıma katılmamız oldu. Aynı polizyonda sayılıyoruz hemen hemen hayat ve yaşayış tarzlarımız çok benziyor. İkimizinde köpekleri var onlarla birlikte geziyoruz. Mas'ın benden bir farkı var onun çocukları var benim yok. Çok ortak yönümüz olduğu için benziyoruz.

Emmuneal Mas: Aynı şekilde söyleyebilirim aslında aynı zamanda geldik aileye düşkünüz ikimizde Avrupalıdan çok bir Latin gibi duruyor. Söylediğim gibi yaşayış tarzımız belki de köpeklerimizin olması bu şekilde takım içinde şakalaşmamıza neden olmuş oldu.

TRABZON ŞEHRİNİ VE TARAFTARINI NASIL TANIDILAR?
Joao Perreira:
Futbola başladığımda profesyonel anlamda daha güçlü olmam gerektiğini düşündüm. İnsanlar hata yapsanızda umrunda olmuyor İspanya'da sonuçta orada elli bin kişinin önünde top oynuyorsunuz. Aslında futbola sağ açık olarak başladım. Dediğim gibi İspanya'da insanlar hata yapmaktan korkmuyor. Aslında orada futboldan çok daha fazla zevk almayı öğreniyorsunuz. Bu yüzden ben sadece futbola baktığımda futboldan zevk almam gerektiğini ve en iyi şekilde oynamak gerektiğini düşünüyorum. Aynı zamanda futbolda iletişim çok önemli sahaya çıktığınızda özel kişisel arkadaşlığınız kalmıyor. Mas'a nasıl samimi davranıyorsam diğer arkadaşlarıma da aynı şekilde davranıyorum. İletişim olursa diğer takımlara karşı savaşabilirsiniz. Şehir ve taraftarlar anlamında daha önce Trabzon'da oynayan arkadaşlarımdan aldığım bilgiye göre takımı adına herşeyi yapan bir fanatik taraftar grubu olduğunu öğrendim, özellikle yeni açılan stadın ilk maçında full taraftara oynadık bu çok iyi geldi. Üzüntü anlamında bir kaç maç kötü gidince statta ki taraftar sayısının düştüğünü gördük, Mas ile birlikte üzüldük çünkü bu şehiri seviyoruz. Onları kötü zamanda da stadyuma bekliyorum.

Emmanuel Mas: Ben hem kendim hakkında hem Joao hakkında şöyle söyleyebilirim Joao futbol okulunda kendini geliştirmiş. Ben Arjantin alt yapısından geliyorum. Bana göre Joao daha çok atak yapmayı seviyor tabi ki yetiştiği okul ve futbolundan dolayı daha tecrübeye sahip birisi. Belki de Joao'nun sahada ki hırsı kendi kişiliğinden kaynaklanıyor.

CRİSTİANO RONALDO MU, MESSİ Mİ?
Joao Perreira:
Şunu söyleyebilirim sonuçta ben Portekiz'liyim Ronaldo arkadaşım. Sonuçta bu noktalara gelirken Ronaldo'nun nasıl çalıştığını ve hak ettiğini bizzat gördüm. Tabi ki de ben Ronaldo diyeceğim sonuçta Messi'nin nasıl çalıştığını bilmiyorum. Belki de Ronaldo kadar çalışmasına gerek yok Messi'nin Allah'tan gelen bir yeteneği var. Şuan da en iyisi Ronaldo. İkisinin tek dez avantajı ikisinin de aynı dönemde oynuyor olması. İkisine karşı da oynadım, ikisine karşı da oynamak istemem.

Emmanuel Mas: Kesinlikle Messi'ye karşı oynamak istemem ikisi de iyi oyuncu ama Messi'ye karşı oynamak istemem. Düşünün ki karşımda Messi var topla geliyor ne düşünebilirsiniz ki?

Messi, Mas'a Oynadığı Takımı Trabzon'u Sordu mu? Aynı Şekilde Ronaldo, Perreira ile Konuştu mu?

Joao Perreira: Ben şuanda Milli takım için yaşlıyım zaten gidemediğim için bu mevzuyu konuşmadım. Bu soruya pek cevap veremeyeceğim.

Ayrıntılar gelecek...

Son Güncelleme: 14.07.2017 11:57

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292