24 Ekim 2016 Pazartesi 13:39
Saldırırsan kaybedersin
Trabzonspor’un Galatasaray’ı İstanbul’da 1-0 mağlup ettiği maçın yankıları devam ediyor.. Sezona kötü bir başlangıç yapan Trabzonspor’un Galatasaray karşısında ortaya koyduğu futbol spor yazarları tarafından olumlu bulundu.
Spor Yazarları Ersun Yanal’ın böyle bir kadro ile hücum futbolu oynamasının büyük risk taşıdığı görüşünde birleştiler..

İhsan Öksüz (İlkhaber)
“Trabzonspor’un kazanmasındaki en önemli faktör; Trabzonspor ruhunu ortaya koyarak, sahiplenmek, özümsemek, haddini bilerek oynamak… Eğer Trabzonspor önceki maçlarda olduğu gibi, rakibine saldırarak başlarsa aynı sıkıntıları yaşar. Trabzonspor’un ahım-şahım bir kadrosu yok. Bu nedenle kadro ne yapar ona bakmak lazım. Bu kadro ile Trabzonspor ne şekilde başarırsa öyle oynamalı. Bundan sonraki karşılaşmalarda da tıpkı Galatasaray maçındaki taktikle oynamalı. Aksi taktirde yine sıkıntı yaşar”


Murat Taşkın(TSYD Başkanı)
“Bu karşılaşmada Trabzonspor’a galibiyeti getiren faktörlerin başında Galatasaray’ın hücumdaki beceriksizliği, Onur’un muhteşem kurtarışları, N’Doye’nin golü atmasının yanında savunmada Uğur ile Durica’ya destek sağlamasıdır. Trabzonspor, Galatasaray karşısında yapabileceğinin en iyisini ortaya koymuştur ve bunun sonucu olarak da galibiyet gelmiştir.”


Servet Özkara (Son Nokta)
“Öncelikli olarak futbolcular bu maçı gerçekten dönüm noktası olarak gördüler ve üstün mücadele sergilediler. Ayrıca Galatasaray’ı iyi analiz eden Ersun Yanal, takımı puan alabileceği en iyi oyun anlayışı ile sahaya sürdü ve maçı da kazandı. Takım olarak iyi defans yaptı. Eğer tribünlere şirin görünmek için, saldırmadı. Temkinli, tedbirli oynayıp rakibin açığını kolladı ve bu açığı da bularak maçı kazandı. Trabzonspor eğer Galatasaray’ın oynadığı gibi oynasaydı bu maçtan 6-1 mağlup ayrılabilirdi.”


Altuğ Atalay (trabzonajans.com)
“Trabzonspor maça iyi konsantre oldu.. Savunma yaptı.. Ersun hoca hücumdan bir şey olmayacağını anladı ve savunma yaptı. Galatasaray’da Bruma dışında rakibini eksiltecek bir futbolcu kullanmadı. Sadece tek kanattan geldi. Bu da Trabzonspor’un işini kolaylaştırdı.. Eğer Trabzonspor, Alanya ve Karabük maçlarında olduğu gibi açık oynasaydı, maç böyle bitmeyebilirdi. Ersun Yanal savunmayı kalabalık tutu, açık vermedi ve kazandı.”


Hamza Mısır (Kuzey Ekspres)
“Trabzonspor bugüne kadar oynadığı maçlarda Ersun Yanal karakterini ortaya koydu. Bu da hücum demek. Ama bu oyun tarzı Trabzonspor’a uymadı ve bunun için de kaybetti.. Yanal bu kez oyuncularının karakterine göre taktik uyguladı ve kazandı. Bu kadro bunu yapabilir. Trabzonspor haddini bilerek oynamalı. Trabzonspor bu kadro ile bu anlayışla oynarsa bundan sonra kazanır..”


Şirin Berber (Karadeniz)
“Trabzonspor-Galatasaray karşılaşmasında güzel futbol değil, oyunun gerektirdiği futbol var. Ersun Yanal’ı hakkını teslim etmek lazım. Bu maç için dersini iyi çalışmış. Ağır savunmayı kaleye yakın tuttu, çok pas deneyip, geç hücum yapan Galatasaray'ı kucağında tuttu.. Topa sahip olduğumuz anlarda organize çıkamadık. Çok ezildik, savunma çok çalıştı, orta saha cansiperane yardım etti. Böyle bir galibiyete Trabzonspor’un çok ihtiyacı vardı.. “

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292