07 Ekim 2016 Cuma 12:10
“Seçimli kongre Trabzonspor’u parçalar”

Özel Haber: Faruk ATA
Trabzonspor’un Aralık ayında yapılacak olan kongresinin seçimli olmasından yana tavır koyanların sayısı her geçen gün artarken, Muharrem Usta’nın 13 oy gerisinde kalarak seçimi kıl payı kaybeden işadamı Celil Hekimoğlu’ndan farklı bir yorum geldi.

-“ Aralık ayında seçimli kongreye karşıyım…”
Celil Hekimoğlu, Aralık ayında yapılacak olan seçimli kongrenin Trabzonspor’a yarar sağlamayacağını, aksine yeni bir bölünme ve kargaşa yaratacağını belirterek, “Hukuk açısından baktığımızda yapılması lazım… Ancak, böyle bir ortamda Aralık ayındaki kongrenin seçimli yapılmasına karşıyım. Seçimli bir kongre Trabzonspor’u parçalar… Seçimli kongre yapılması demek; yeni bir bölünme, yeni bir yarış, yeni bir kargaşa demektir. Önümüzde hoş bir tablo yok. Trabzonspor’un bu zor günleri atlatması lazım.. Trabzonspor bunu kaldırmayabilir. Su anda doğru bulmuyorum…” dedi.-“Enerjimizi takımımız için harcayalım..”
Bir yıl önceki seçimde Muharrem Usta ile aralarında güzel bir yarış yaşandığına değinen Celil Hekimoğlu, “10 ay önce Muharrem beyle iyi bir yarış yaşadık. 13 oy farkla seçimi kaybeden bir başkan adayı olarak normal şartlarda kongrenin seçimli olarak yapılmasını savunmalıyım. Ancak, biz ‘Şartlar ne olursa olsun, seçimli olsun’ anlayışında değiliz. Bizim de bir potansiyelimiz var.. Yeni bir kongre atmosferine girmemiz bu potansiyelimizi harekete geçirir. Baskılar gelir dayanamayız. Seçime harcayacağımız enerjimizi elele vererek takımımızın başarısı için harcayalım. ” diye konuştu.-“ Hukuken yapılmalı…”
Hekimoğlu, Trabzonspor’un eksik bir kongresi olduğuna da değinerek, “Trabzonspor’un bir eksik kongresi var. Mevcut yönetim ligi en iyi şekilde bitirmeyi düşünmeli. Ligler biter ve seçime gideriz. Yeni seçilecek olan yönetim de hocasını bulur, transferini yapar ve gelecek sezona daha sağlıklı başlar. Hukuken seçim yapılmalı.. Mahkemeye taşınmadığı sürece sorun çıkmaz. Doğrusu da budur. “ şeklinde konuştu.
 
 
Son Güncelleme: 07.10.2016 12:25

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434