03 Ekim 2016 Pazartesi 18:28
Spor yazarları da karamsar
Özel Haber: Faruk ATA

Trabzonspor’un tarih sayfalarında yerini alan kötü gidişi Trabzon’da görev yapan Spor Yazarlarını da endişelendiriyor..
Takıma verilen kredilerin tükendiğini ifade eden Trabzonspor yazarları, transfer politikalarının yanlışlığının takımın bugünkü durumlara gelmesinde en önemli etken olduğu görüşünü savundular.
  • “Kredileri tükendi..”
İhsan ÖKSÜZ (Karadeniz’in Sesi Spor Yazarı)

Trabzonspor’un işi bundan sonra artık çok daha zor… Başkan Muharrem Usta’nın, yönetimin, Ersun Yanal’ın artık kredileri kalmadı. Sahada sonuç alamadıktan sonra ağzınızla kuş tutsanız da işiniz zor, hem de çok ama çok zor… Ya futbolcular? “Başkan değişir, teknik adam değişir…” diye düşünüyorsanız sizlerin işi en zor olanı… Eğer profesyonel olarak bu işten ekmek yemeye devam etmek istiyorsanız önce siz kendinize çeki düzen vereceksiniz..
  • “Yanlış ve zarar ettiren transfer politikaları en büyük sorun..”
Murat Taşkın (TSYD Trabzon Şubesi Başkanı)

Trabzonspor, Trabzon kenti ile birlikte adeta futboldan, ‘Ben diyeyim uzaklaşıyor, siz söyleyin uzaklaştırılıyor’. Özellikle tamamen yanlış ve her bakımdan zarar ettiren transfer politikaları Trabzonspor’un en büyük sorunudur. Bu gerçeklerin gözardı edilip ‘Bugünler de geçer, Trabzonspor layık olduğu yere gelir’ diye düşünerek geleceğin hayalini kuranlar bugünden çok daha büyük felaketlerle karşı karşıya kalacaklardır.
  • “Trabzonspor’un işi zor”
Altuğ ATALAY (Trabzonajans.com Genel Direktörü)

Yanlış kurulan, yetersiz ve dengesiz bir kadronun süper ligdeki diğer takımlara oranla daha güçsüz olması bugünkü tabloyu ortaya çıkarttı. Bunun gerekçeleri tamamen sportiftir. Çok önemli mevkilerde  önemli eksiklerin bulunması Trabzonspor’un maç kazanmasını, hatta gol atmasını engelliyor. Kötü sonuçlar üst üste gelince takımın dengesi ve psikolojisi de giderek bozuluyor. Şu andaki tabloda Trabzonspor’un işi zor.
  • “Uzaklara bakarken çukura düşmek!”
Servet ÖZKARA (Son Nokta Gazetesi Spor Müdürü)

Herkes de bilir ki  futbolun yazılı olmayan bazı kuralları vardır.. Bunları ihmal ederseniz sıkıntı yaşarsınız.

Uzaklara bakarken , göz ucuyla da olsa, önünüzü de görmek zorundasınız.. Yoksa çukura düşmeniz kaçınılmazdır.

Trabzonspor’un başına gelen de budur.. Uzaklara bakarken önündeki çukura düşmüştür..
 
  • “Ersun Yanal kendini bitirme noktasına getirmiştir..”
Rahman TURAN (Günebakış Gazetesi Spor Müdürü)

Yeniden yapılanma ve “50. Yılda şampiyonluk…” hedefiyle başlanan sezonun daha 6. haftasında karşımıza çıkan tablo 7’den 70’e herkesin içini acıttığı gibi, oynanan futbol gelecek adına bu acıyı arttırmaktadır. Ekonomik anlamda kulübün içinde bulunduğu travmadan çıkartmak adına yapılan hamleler takdir görse de, sportif olarak bu hamlelerinin karşılığının olmaması birçok sorunu da beraberinde getiriyor.
Gelinen noktada yeni sezon yapılanması için sınırsız yetki verilen Ersun Yanal’ın daha sezon başında kredisini tüketme noktasına gelmesi bugünkü tablonun özeti olsa gerek. Trabzonspor’da, icraat makamındaki yönetimin bile “Sorun ne?” sorusuna cevap bulamadığı bir karmaşa yaşanıyor. Teknik Direktör Ersun Yanal’ın bilgi-birikimine kimsenin söz edeceği yok ancak bu bilgi-birikimi takımınıza aktarma ve uygulama noktasında sıkıntı yaşanıyorsa sorunun kaynağını fazla aramaya gerek yok sanırım. Sonuçta bu takımın bütün transferlerinin ve yapılanmasının altında Ersun Yanal’ın imzası var…
 
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292