10 Temmuz 2017 Pazartesi 16:06
Trabzon’a şike anıtı dikilecek mi? Mecliste zor anlar

Trabzon Habercisi Haber Merkezi - Haber: Halim Gökhan KESKİN

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis ilk toplantısında gündem dışı söz alan CHP’li Cahit Erdem, uzun bir konuşmanın ardından Şike Anıtını gündeme getirdi.  Erdem şike anıtı kurulması ile ilgili Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu’nun verdiği sözü hatırlattı ve, “ Ya o kararı yerine getirelim, ya da iptal edelim” dedi.

“YA KARARI UYGULAYALIM, YA DA İPTAL EDELİM”
Cahit Erdem, konuşmasında, “3 Temmuz özellikle Trabzonspor için ve tüm spor camiası için bir milattır. Trabzonspor’un şike ve kumpasla şampiyonluğunun elinden alınmasının yıl dönümü. Biz Bu mecliste aldığımız bir kararı vardı. Biz bu anıtını ne zaman yapacağız. Bu şike anıtı kararı ne olacak. Ya o kararı iptal edelim ya da yerine getirelim artık’’ ifadelerini kullandı..

“YARIN ZOR DURUMDA KALMAYALIM…”
Başkan Gümrükçüoğlu, Cahit Erdem’işn sorularını yanıtlarken, “Her zaman söylediğim gibi Trabzonspor’un  yarın zor bir durumda  bırakacak bir adım atmak istemiyoruz. Biz o yüzden kulüp yönetimiyle adım atmak zorundayız. Şuanda da mesela Trabzonspor’un yönetimi şike ile ilgili FIFA’ya başvurdu. Bu hukuki süreçler bitmeden bizim bir adım atmamız doğru değil. FIFA kararını bir karar verecek ondan sonra yapılacak bir şey. O zaman yine Trabzonspor yönetimiyle beraber hareket ederek bir adım atılacaktır. Fakat biz şunu ben hep söylüyorum kim ne derse desin 2010-2011 şampiyonu Trabzonspor’dur. Ve ben bunu her zaman her yerde söylerim’’ diye konuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292