13 Temmuz 2017 Perşembe 14:42
Trabzon’da tepkiler dinmiyor! Şike anıtı nerede Başkan?

Trabzon Habercisi Spor Merkezi - Şike anıtının Trabzonspor’un FİFA’ya yaptığı başvuruda çıkacak karara göre dikileceği öğrenirken, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na ise tepkiler dinmiyor.

ŞİKE ANITI NEREDE SORULARI…
Trabzonspor’un eski yöneticilerinden Ali Uzunay yaptığı açıklamada, “Trabzon Belediye Başkanı seçim zamanı Trabzon’a şike anıtı yapacağını söylüyordu sahi ne oldu o söz.” Şeklinde ifadelere yer verirken, Trabzon’da muhalefetin önemli isimlerinden olan CHP’li Ortahisar Beledie Meclis Üyesi Turgay Şahin ise, “Ey Gümrükçüoğlu  6 yıl oldu  söz verdiğin  şike anıtı nerede?” sorusunu gündeme taşıyarak tepkisini gösterdi.

4 MART 2014’DE AÇIKLAMA YAPMIŞTI
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, 4 Mart 2014 yılında ise 2010-2011 sezonunun şampiyonu Trabzonspor’dur diyerek şu açıklamaya yer vermişti; “Trabzonspor, kendi futbol federasyonu tasdik etmemesine rağmen dünyadaki tüm futbol otoriteleri tarafından şampiyonluğu tescil edilen tek futbol takımıdır. Trabzonspor’un 2010-2011 sezonu şampiyonluğunu UEFA, Şampiyonlar Ligi’ne katılma hakkını vererek ilan etmişken kupasının verilmemesi şampiyonluğunun çalındığının delilidir. UEFA ve CAS 2010-2011 sezonuyla ilgili kararlarını vermiş şampiyonu belirlemiştir. Bu konuda dünya spor kamuoyunun kararı nettir. Bunu bir kez daha vurguluyoruz. 2010-2011 sezonunun şampiyonu Trabzonspor’dur. 2010-2011 şampiyonluğunun TFF’ce tescil edilmemesi ile milyonlarca TL zarar eden, futbol takımı darbe yiyen Trabzonspor’umuz haklılığını tüm dünyada ispat ettiği gibi, haklarını da geri alacaktır. Şike soruşturmasında son durak olan FIFA başvurusu kulübümüz yetkilileri tarafından yapılmıştır. Buradan çıkacak sonuçla Trabzonspor’umuzun alnının akıyla kazandığı şampiyonluğun, kupasının ve tüm haklarının tarafımıza verileceğine olan ümidim tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle Trabzonspor’umuza ve tüm kulüplerimize başarılar dilerken sadece hak edenlerin kazanması temennisiyle spor kamuoyuna saygılarımı sunuyorum.”


FİFA’NIN KARARI BEKLENİYOR!..
Tepkiler üzerine geçtiğimiz günlerde, Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde açıklamada bulunan Başkan Gümrükçüoğlu,  “Trabzonspor bu konunun göz ardı edemeyeceğimiz paydaşıdır. Kulüp olarak. Her zaman söylediğim gibi Trabzonspor’u yarın her hangi bir şekilde zor durumda bırakacak bir adım olup olmamasına bakabilmek için biz o zaman ki şimdi ki hangi zamanda olursa olsun kulüp yönetimi - başkanı kimse onla birlikte hareket etmek durumundayız.  Bizim bugüne kadar attığımız adımlarda her hangi bir zor durumda bırakmama açısından ortak akılla konuşarak hareket etme cihetine gittik. Trabzonspor kulüp başkanı ve yönetimi bu konuda 3 Temmuz şike süreci ile ilgili FİFA’ya müracaat edeceklerini açıkladılar ve ettiler. “Hukuki süreçler bitmeden bizim başka bir fiili adım atmamızın olmayacağını daha önce ki beyanatlarımda söyledim. FİFA bu konuda karar alacak ve var sayalım sizin bu dediğinizi sayacak. FİFA bu konuda aleyhte bir karar alacaksa onu da Trabzonspor’un yönetimiyle oturup, ortak akılla ne adım atacağımızı istişare ederiz. Bunun geçmişine dair diğer aldığımız kararlar var” dedi.

Son Güncelleme: 13.07.2017 14:48

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434