21 Ekim 2016 Cuma 13:05
Trabzonspor'dan Kazım Koyuncu için anlamlı proje
Karadeniz ekibinin Koyuncu için hazırlattığı belgeselin çekimlerine,  İstanbul'da başlandı. Çekimler daha sonra, Trabzon ve doğduğu yer olan Artvin'in  Hopa ilçesinde gerçekleştirildi.
 
Yaklaşık 3 aylık bir çalışma ile hazırlanan 30 dakikalık belgesel,  Koyuncu'nun 45. yaş günü olan 7 Kasım'da, video paylaşım sitesi YouTube'daki  Trabzonspor'un sayfasında gösterime girecek.
 
Belgeselde, Kazım Koyuncu'nun neden ve nasıl Trabzonspor taraftarı  olduğu, farklı boyutlarıyla ele alınıyor.
 
Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit Alp, AA muhabirine  yaptığı açıklamada, "Çalışmada, Karadeniz'in hırçın, şair ceketli çocuğunun  bordo-mavi renklere olan tutkusu, hayata ve futbola bakışındaki paralellikler ilk  defa detaylı bir biçimde irdeleniyor." dedi.
 
Koyuncu'nun Trabzonspor için yaptığı iki marşın ayrıntılı hikayesi ve  kulübe yönelik diğer projelerinin de belgesel kapsamında ele alındığını belirten  Alp, sanatçının arkadaşlarıyla ve ailesiyle görüşüldüğünü söyledi.
 
Trabzonspor'un, saha içindekilerin yanı sıra saha dışında  kahramanlarının bulunduğunu ifade eden Alp, Kazım Koyuncu'nun da bunlardan biri  olduğunu vurguladı.
 
Alp, Koyuncu'yu taraftarlarının sahiplendiğini ifade ederek, "Kazım  Koyuncu'nun Trabzonspor için yaptığı çok önemli besteler var. Trabzonspor'un  hafızasını oluşturan marşları, böyle değerli, böyle kıymetli eserleri  kazandırdığı için Kazım Koyuncu çok kıymetlidir." diye konuştu.
 
Koyuncu'nun bunları tamamen gönülden bir taraftarlık ilişkisi içinde  hiçbir maddi karşılık beklemeden yaptığını dile getiren Alp, şunları kaydetti:
 
 "Kazım, Trabzonspor'a, hiçbir maddi karşılık beklemeden kulübümüze mal  olan birbirinden güzel iki marş hediye etti. İnanıyoruz ki hayatta olsaydı  Trabzonspor için üretmeye devam edecekti. Kazım'a bir gönül borcu olarak biz de  onun Trabzonspor sevgisini anlatan kısa bir belgesel hazırlıyoruz. İnşallah 7  Kasım'da Kazım Koyuncu'nun 45. yaş gününde belgesel çalışmamızla, bu güzel insanı  bir defa daha özlem ve sevgiyle hatırlayacağız. Taraftarımızın kıymet verdiği her  şeye biz de kıymet veriyoruz. Taraftar için bu kadar değerli, Karadeniz için  Karadeniz müziği için üreten bir insanın statlarda, tribünlerde yerini alması çok  önemli."

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292