14 Kasım 2016 Pazartesi 14:07
Trabzonspor Kuweuke ilgileniyor mu? İşte Karaman'dan ilk açıklama
Özel Haber: Faruk ATA

Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Trabzonspor’un Kuweuke’ye talip olduğu yönünde medyada yer alan haberler üzerine, “Kuweuke, için kulübe gelen resmi bir teklif yok. Kendisi şu anda Rize’nin fenomoni durumunda. Böyle bir oyuncunun Rize’den gitmesi mümkün değil” dedi.

BABA OĞUL GİBİYİZ
Hikmet Karaman, Kuweuke ile baba-oğul gibi olduklarını belirterek, “Kuweuke’nin adı Osmanlıspor ile de geçiyor. Trabzonspor’un talip olduğu yönünde de duyumlar alıyoruz. Ancak, resmi olarak gelen bir teklif yok. Kuweuke şu anda Rize’nin fenomoni olmuş bir sporcum. Rize halkı kendisini çok seviyor. Böyle bir oyuncun gitmesi bana göre mümkün değil. Ancak şartlar sizin istemediğiniz gibi olmayabilir. Kendisi ile baba-oğul derecesinde ilişkimiz var. Bir hoca olarak benim ilk transferim Kuweuke olur. Bir aile gibiyiz. Benim düşünceme göre mümkün değil.” dedi.

BÖYLE BİR OYUNCUYU VEREMEM

Hikmet Karaman, her Teknik Direktörün böyle bir oyuncuya sahip olmak istediğine değinerek, “Ben böyle bir oyuncuyu vermem. Vermek için daha iyisini bulmaları lazım. 3 tane süper oyuncu alınır. O zaman ben hocası olarak onay veririm. Ancak, transfer olayları çok farklı şekilde de gelişebiliyor. Bu benim şu andaki düşüncem. Kuweuke, Trabzonspor maçında % 40 ile oynadı. Tam hazır değil. Sakatlıktan çıkmış bir oyuncu. Her maçta üstüne koyarak oynuyor. Böyle bir oyuncu Avrupa’nın ilk 10 santrforundan biridir. 6 kilo fazlalığı var. Fazla yükleme yapamıyoruz. Ayrıca, çok karakterli ve saygılı bir futbolcudur” diye konuştu.
 
 
 
Son Güncelleme: 14.11.2016 19:58

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol