27 Ekim 2016 Perşembe 16:30
Trabzonspor’da hakem Deniz Ateş Bitnel ciddiye alınmadı
Özel Haber: Faruk ATA

Geçtiğimiz sezon oynanan Trabzonspor – Galatasaray maçında verdiği kararlarla büyük tepkilere neden olan ve o dönem Trabzonspor’da kiralık olarak forma giyen Salih Dursun tarafından kırmızı kart elinden alınarak kendisine gösterilen ve bordo mavili ekibi sahada 7 kişi bırakan hakem Deniz Ateş Bitnel’in sosyal medyada yankı bulan açıklamaları kentte ve bordo-mavili camiada tepki ile karşılandı.

OLAYLI MAÇIN ÖZETİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Deniz Ateş Bitnel, olaylı maç için bir internet sitesine yaptığı açıklamada, “Ben Galatasaray-Trabzonspor maçında birlikte görev aldığım yardımcıların hiç biriyle daha önce çalışmadım ve benim yardımcılarım sebepsiz yere bu maçtan bir gün önce değiştirildi. Maç boyunca verdiğim hatalı kararların tamamına yakını yardımcı hakemlerin yönlendirilmeleri sonucu oldu.” İfadelerini kullanmıştı.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta’ya yakın kaynaklar, Hakem Deniz Ateş Bitnel’in açıklamalarının sosyal medyada değil de basın toplantısı yaparak kamuoyuyla paylaşması durumunda ciddiye alınabileceğini ifade ettiler.

Aynı kaynaklar Başkan Usta’nın bu konudaki duruşunun belli olduğuna değinerek, “Hakem Deniz Ateş Bitnel’in yaptığı açıklamalar eğer doğru ise bunu sosyal medya üzerinden değil de çıkıp basın toplantısı yaparak bunları kamuoyuyla paylaşmak durumundadır. Yardımcılarını suçlayarak kendisini aklamaya çalışması doğru bir davranış değildir. Kaldı ki, olaylı Trabzonspor-Galatasaray maçında yan hakemlerin karşılaşmanın sonucuna veya olayların meydana gelmesine neden olacak yanlış bir karar içinde bulunmamışlardır. 4 oyuncumuzu kırmızı kartla oyun dışı bırakan ve maçı katleden kendisidir. Bu nedenle sosyal medya üzerinden değil de tıpkı Deniz Çoban gibi basın toplantısı düzenleyerek bunları açıklamak zorundadır. Trabzonspor olarak, böyle bir davranışta bulunmasını bekliyoruz. O zaman gerekeni yaparız” dediler.


 
Son Güncelleme: 27.10.2016 20:02

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol