15 Temmuz 2017 Cumartesi 15:42
Trabzonsporlu yöneticilerden 15 Temmuz tartışması

Trabzon Habercisi Spor Merkezi - Gündeme bomba gibi düşen konuşmalar sosyal medyada tepkilere yol açtı. Trabzonspor yönetici Nevzat Aydın’ın 15 Temmuz ile ilgili yaptığı açıklamaya Trabzonspor yöneticisi Gökhan Saral cevap verdi.

Nevzat Aydın mesajında, “Atatürk'ün yolundan ayrılıp tarikatların sızmalarına göz yummamız 15 Temmuz hainliğini doğurmuştur. Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir.’’ İfadelerine yer verirken, Saral bunun üzerine, “Hakimiyyet Kayıtsız Şartsız Allah'ındır. (Yusuf Suresi 40,67 En'Am Suresi 57)Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.(M.Kemal ATATÜRK)’’ yorumunu yaptı.

Karşılıklı atışan iki yöneticinin konuşmaları şu şekilde:

Aydın, “Aradaki fark nedir hakimiyet ile egemenlik arasında bir izah etsene’’dedi.

Saral ise, “ Anlayamadığını fark ettiğim için net bir şekilde izah ettim’’ sözlerinin ardından Aydın, “Yok edememişsin, tıpkı kendin de anlamadığın gibi. Cidden yazsana farkını hakimiyet ile egemenliğin. Bak Türk Dil Kurumu ne diyor Gökhan.’’ diyerek şu paylaşımı yaptı;

İki yöneticinin tartışması sosyal medyada taraftarların tepkisine neden oldu. Onlarca taraftar "Bırakın kavgayı, iki yöneticiye yakışmıyor" şeklinde yorumlarda bulundu.

Son Güncelleme: 15.07.2017 22:33

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434