01 Kasım 2016 Salı 21:31
Ve MHK'dan Bitnel iddialarına cevap: "Deli saçması"
"Her şey resmi kayıtlarda mevcut" diyen dönemin MHK yetkilisisinin "Maçı izleyenler ve TFF kayıtlarına girenler hakem arkadışın söylediği iddia edilen söylemlerin deli saçması olduğunu anlarlar" yanıtını verdiler.

Deniz Ateş Bitnel'in "Maçtan bir gün önce yardımcılarım değişti" iddiasının doğru olmadığını belirten dönemin MHK yetkilileri, "Böyle bir şey yok. Olsa zaten bunu resmi olarak duyurmak zorundayız. Kaldı ki daha geçen hafta hem Beşiktaş'ın hem de Fenerbahçe maçların birer yardımcısı değişti MHK ve TFF bunu resmi sitesinden duyurdu. Geçmişte bizlerin döneminde de bu tip değişiklikler oldu ve olduğunda da resmi duyurusu yapıldı. Şimdi TFF'nin o günkü kayıtlarına gidin perşembe günü Galatasaray - Trabzonspor maçı için hangi hakemler açıklanmışssa pazar günü maça onlar çıkmışlar. Bunu TFF nin sitesine girip teyit etmek mümkün bu kadar basit. Kaldı ki bu hakem arkadaşımız bir Cüneyt Çakır gibi ekibi olan biri değil. Örneğin o maçtan önce yönettiği son dört maçın dördünde de dört farklı ekiple maça çıkmış. Yani 7 farklı isim o maçta ona yardımcılık görevi yapmış. Hani her maça aynı ekiple çıkar ve o maçta Deniz'e farklı yardımcılar verirsin öyle bir şey de yok ortada. O zaman bu iddia edilenlerin hepsi deli saçması olur" yorumunu yaptılar. 

Yetkililer, maçın tekrar seyredildiğinde çıkartılan kırmızı kartlardan verilen penaltıya kadar hiçbirinin yardımcı hakemlerle bir bağlantısı olmadığına değinerek, "Zaten Deniz Ateş Bitnel'i bu maçta yakan ve hata yapan isimler yardımcılar olsaydı onlarda Deniz Ateş Bitnel gibi cezalandırılıp dinlendirilirdi. Ama ne oldu Deniz dinlendirildi diğer iki yardımcı maç almaya devam etti. Zaten böyle bir şey olsaydı bu hakem arkadaşımız maçtan sorna bizlere "hocam çok özür dilerim kötü bir yönetim gösterdim ve sizlerden özür dilerim" demezdi. O gün karşımızda hata yaptığını kabul eden bir Deniz Ateş Bitnel vardı. Zaten çocuğun da bu yazılanları söylediğine inanmıyoruz. Çünkü tutar bir tarafı yok. Belki bir iki cümlesi söylenilmiş diğerleri eklenmiş veya değişime uğramış açıklamalar olabilir. Ama kamuoyu şu ortaya atılan iddiaları hem maçta verilen kritik kararlara yardımcıların dahli olup olmadığına hem de TFF sitesine girerek bir değişiklik olup olmadığına bakıp anlayabilir" açıklamasında bulundular.

"EKİP DEĞİL Kİ YARDIMCILARI DEĞİŞSİN"
HER MAÇTA FARKLI YARDIMCI İLE ÇIKMIŞ


  

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol