18 Ekim 2017 Çarşamba 16:39
Yılmaz Vural'dan flaş Trabzonspor sözleri!

İşte Yılmaz Vural'ın röportajı;

Konuşuyoruz fakat bir şeyleri değiştiremiyoruz. Yolda yürüyemiyorum. Kulüp yetkililerine sormak lazım. Türkiye'de futbolu yöneten arkadaşlarımızın birçoğu sportif amaç taşımıyor. Çünkü kısa vadede popülizm var. Futbol, spor falan değil. Özel insanlar yönetebilir. Tamamıyla insanla muhattapsınız. Uzmanlık isteyen bir konu. Antrenör olmaya gerek yok. Herkes futbolu biliyor. Trabzonspor şurada olmalı burada olmalı desem Ersun'u bağlarım. Ersun Hoca bu işin tek sorumlusu olarak gösteriliyor fakat tek sorumlu o değil. Yönetici ve futbolcunun da var. Adama 4 milyon veriyorsun kaleye gidemiyor. Sosa Beşiktaş'taki Sosa mı?

Diğer oyuncularla ilgili de bu problem var. Çıkıp hoca mı oynasın? Ersun Yanal bu işe dün mü başladı? Hayatımda en kolay çalıştığım camia Trabzonspor'du. Benim dönemim; en son Fenerbahçe'yi yendiğimiz dönem. Tam bir kısır döngü. Kimse kimsenin bir adım öne çıkmasını istemiyor. Biz Türk insanı olarak  çok sabırsızız. Şu anda Muharrem Usta yönetimi için değişim isteniyor. Yönetim sorunu olduğu ifade ediliyor. Araştırmalar yapılmalı. Seyreden her zaman haklıdır. 500 milyon borç olduğu söyleniyor. Birkaç aydır ödeme yapılamadığı söyleniyor. Her yerde herkesin takip ettiği takım Trabzonspor.

Rıza Hoca için söylemler oldu. Antalyaspor'da tarihi başarı elde etti. Vizyon değişikliği nedeniyle takımdan ayrıldı. 18 takımda kısa zaman sonra yabancı antrenör olacak. "What is your name?" ile iş bitmiyor. Takım yönetemeyecek mi Rıza?

Futbolu yönetmek dünyanın en zor işi gibi göstermek nedir? İlişkileri kurmak lazım. Ersun Yanal için de böyle şeyler denildi. Ersun ve Rıza benim kardeşim. Bu isimleri eleştirmem. Ersun problemli, Rıza problemli o zaman Türk hocalığı bitmiş.

Beşiktaş sayesinde göğüsüm kabararak yürüyorum. Çok iyi gidiyorlar. Tolgay, Cenk oynadı. Türk olacak içinde. Benim yabancı oyuncularla elde edilen başarılar hoşuma gitmiyor. Sınırsız olsun. Kulüpler yarışırken Chelsea ve Arsenal'la aynı şartlarda yarışmalı. Cenk Tosun nasıl Negredo'yu oturtuyor, Cenk'lerin sayısı artmalı. Türk oyuncu yetiştirme problemi var.

Derbide, kağıt üzerinde kimse Fenerbahçe'yi favori görmez. Fenerbahçe için zor bir sınav. Farklı bir oyun. Fenerbahçe kazanırsa lig şekillenecek. Fenerbahçe'nin yenmesi için çok önemli bir kriter var.

(Ajansspor)

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434